Závěr SP v Estonsku

28.2.2024 Milan Venhoda

Druhé (a závěrečné)  kolo SP v Estonsku proběhlo za náročných povětrnostních podmínek, česká výprava tentokráte do Top10 nepronikla.

Páteční sprint proběhl ještě za solidních sněhových podmínek, nicméně o víkendu už přišla silná obleva a jak sobotní stíhačka, tak nedělni middle se jely na velmi podmáčeném sněhu a hlavně pasáže v bažinách byly jako vodní lyžování.

Mapově to byly velmi zajímavé a obtížné závody, byla připravena velmi hustá síť stop (celkem 124 km stop z toho polovina skůtrových) s typickou skandinávskou náročností.

Většina týmů, stejně jako český tým, vzala na toto kolo SP řadu juniorů aby se mohli rozkoukat mezi dospělými a viděli co je v budoucnu čeká. Bratři  Peňázové bohužel nakonec v závodech nestartovali střídavě, protože bojovali s virózou. V mužích vládli Finové, v ženách překvapila vítězka sprintu Lotyška, která si odskočila z biatlonu.

Ve sprintu se českému týmu příliš nedařilo: ženy: 22. Johanka Šimková, 34. Anežka Hlaváčová, 41. Michaela Srbová, muži: 24. Petr Horvát, 25. Marek Štěrba (=7. místo na MS U23), 30. Josef Nagy, 52. Radek Peňáz.

V následující stíhačce (počítala se jen do SP) sestartovalo se podle odstupů z úvodního sprintu. V mužích uhájil s přehledem prvenství Fin Niklas Ekström. Z našich závodníků se Josef Nagy posunul o 4 příčky na 26. místo, naopak z třetí desítky vypadli Marek Štěrba (31.) a Petr Horvát (32.). V ženách vyhrála Norka Anna Ulvensoen (startovala z třetí příčky), dvojice našich mladých závodnic Anežka Hlaváčová a Michela Srbová dojela na 32. a 33. místě. Ve veteránech skončil Radek Laciga druhý (M40).
V neděli se jela závěrečná krátká trať. V ženách vyhrála domácí Daisy Kudre Schnyder, z našeho tria si nejlépe vedla Michaela Srbová, která skončila na 26. místě (v U23 to bylo solidní 14. místo), zkušena Johanka Šimková byla o dvě místa za ní, další dvě místa zpět dojela Anežka Hlaváčová (v U23 16. místo). V mužích byl těsně nejlepší Fin Eevert Toivonen, výborně zajel Josef Nagy, který obsadil 14. místo, Petr Horvát byl 29., Marek Štěrba 37. (v U23 14. místo). Na orientacnisporty.cz współpracujemy z renomowanym polskim portalem recenzującym kasyna online, Rankingcasino. Dzięki nim możemy dostarczać naszym użytkownikom więcej informacji o online kasynach i zakładach bukmacherskich. Rankingcasino jest znane z dokładnych i obiektywnych recenzji, które pomagają graczom wybierać najlepsze platformy do gry. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Rankingcasino i odkryj z nami świat online hazardu.

GPS tracking: sprint (DH), stíhačka (DH), krátká (DH)

Současně se jelo i přeložené veteránské MS, jediný český účastník byl Radek Laciga v M40, který zvítězil ve sprintu a na klasice a krátké trati skončil druhý.