Loby na MAX(ově)

22.2.2017 Šimon Mareček

Tento víkend si pro nás pořadatelé z OOB TJ Tatran Jablonec nad Nisou připravili v obci Dolní Maxov u Josefova Dolu ve dvou dnech tři naprosto úžasné závody. Kvalitní zázemí, velmi dobré mapy, mapově zajímavé tratě, desítky a desítky záludných kontrol, stovky (nepřeháním) kilometrů opravdu “lobáckých” tratí, několik pečlivě naházených přejezdů přes silnice a hlavně obrovský sportovní zážitek.

To vše a skutečnost, že závody byly mezinárodní (Mistrovství Polska, Německý pohárový závod), přilákalo více než 400 závodníků. I přes (opět) nepřízeň počasí pořadatelé udělali to nejlepší, co udělat mohli. Opravdu takhle mají loby vypadat.

Sobota dopoledne – MČR ve sprintu

Byla tam televize! Ze sprintového závodního klání natočila Česká televize půlhodinový sestřih, který bude vysílán na ČT sport ve středu 22. 2. v 16:30 a v repríze v 4:25. Můžete si ho také pustit zde. Závod to byl velmi zajímavý, po startu všechny čekal náročný výjezd po dvou úzkých stopách na vrcholovou louku a přilehlé lesy, kde se motal zbytek závodu. Velmi zajímavý byl i dojezd do cíle – ze sběrky za cílovou čáru 20 metrů převýšení dolů. Za vše mluví mapa H21E.

V nabité konkurenci nejlépe obstáli:

1. 2. 3.
H21 Drobník Michal (22:04) Horvát Petr (22:32) Škoda Jakub (22:33)
D21 Hančová Petra (18:34) Randáková Helena (18:54) Šimková Johanka (19:38)
H20 Starý Ondra (17:46) Cienciala Jan (20:06) Kašpar Petr (21:34)
D20 Horvátová Hana (27:33) Janovská Kateřina (29:58) Linková Alena (35:09)
H17 Nagy Josef (16:37) Hasman Ondřej (17:47) Hašek Jan (17:49)
D17 Tokárová Regina (22:30) Chrástová Tereza (23:19) Černá Kateřina (24:54)

Kompletní výsledky zde.

Sobota odpoledne – ČP krátká trať

Stejný terén jako dopoledne rozšířený o další území. Opět k tomuto závodu není co dodat. Budu se opakovat, ale takhle mají loby vypadat. Zde je mapa H21E.

Neděle – ČP klasická trať

V neděli začíná být větší zima. Oproti sobotě, kdy byl sníh těžký a lyže se propadaly, mohli v neděli první závodníci jezdit i po loukách, kde nebyly naježděné stopy. Nevýhodu měli ti, kteří vjížděli do lesa až ke konci startovního pole. Stopy již byly rozježděné a v prudkých sjezdech, kterých bylo opravdu hodně, se tvořily ledové plotny. Prostor závodu byl opět rozšířen o další velmi rozsáhlá území, ale kvalita stop už bohužel nebyla úplně nejlepší. Mapa H21E.